Історія створення кафедри - Офіційний сайт кафедри агрохімії та грунтознавства - UNREGISTERED VERSION

Перейти до вмісту

Головне меню:

Історія створення кафедри

Про кафедру

Кафедра агрохімії і ґрунтознавства була створена 2001 року на базі Прикарпатського  національного університету імені Василя Стефаника завдяки зусиллям ректора університету академіка, професора Віталія Кононенка, кандидата геолого-мінералогічних наук Володимира Сельського та за сприяння голови обласної держадміністрації Михайла Вишиванюка. На посаду завідувача кафедри було запрошено з Національного університету «Львівської політехніки» докторасільськогосподарських наук, професора Мирослава Волощука.

Фаховий напрямок «Агрохімія і ґрунтознавство» створений на базі природничого факультету Прикарпатського університету імені Василя Стефаника для забезпечення висококваліфікованими спеціалістами нової формації західного регіону України, а в перспективі й сусідніх держав Європи – Польщі, Угорщини, Молдови, Чехії,Словаччини, Росії, Білорусії.

У зв’язку з реформуванням земельних відносин, утворенням нових форм господарювання (кооперативів, фірм, фермерів, приватизацією земель) виникла потреба у кваліфікованій роботі, особливо в сільській місцевості. Оскільки в регіоні підготовка таких спеціалістів у цілому недостатня, то цим і визначалась як актуальність, так і новизна діяльності кафедри в підготовці фахівців із вищою освітою зазначеного напряму.

У відповідь на ці виклики сьогодення на базі природничого факультету  Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника 2001 року була заснована кафедра агрохімії і ґрунтознавства. З 2005 року вона входить у структуру Інституту природничих наук цього ж університету.
З 2002 року обдаровані випускники мають змогу продовжувати навчання в аспірантурі при кафедрі за напрямом 06.01.01 «Загальне землеробство».

У структурі кафедри також функціонує атестована лабораторія «Фізики і хімії ґрунту» (свідоцтво про атестацію № ІФ 549 від 31.12.2011), де викладачі, аспіранти та студенти виконують свої наукові дослідження.

 
Назад до вмісту | Назад до головного меню