Волощук М.Д. - Офіційний сайт кафедри агрохімії та грунтознавства - UNREGISTERED VERSION

Перейти до вмісту

Головне меню:

Волощук М.Д.

Про кафедру

    Народився 15 серпня 1933 року в с. Замулинці Коломийського району Івано-Франківської області.
 
  М.Д. Волощук здобув вищу освіту 1958 року в Чернівецькому державному університеті за спеціальністю «Фізико-географ» та «Географія ґрунтів». 1963 року завершив навчання в аспірантурі при Науково-дослідному інституті ґрунтознавства і агрохімії ім. М.О. Дімо (м. Кишинів, Республіка Молдова).
    З 1970 до 1987 рр. – старший науковий співробітник, а з 1988 до 1992 рр. – завідувач відділу захисту ґрунтів від ерозії вказаного інституту. Згодом, з 1992 до 1997 рр. – завідувач лабораторії землеробства і охорони ґрунтів, заступник директора з наукової роботи Інституту землеробства і тваринництва західного регіону України УААН.
     1990 року захистив докторську дисертацію «Наукові основи ґрунтозахисної меліорації еродованих земель» й отримав ступінь доктора сільськогосподарських наук. А 1995 року М.Д. Волощуку присвоєно вчене звання професора.
    Свою науково-дослідну роботу М.Д. Волощук поєднує з педагогічною діяльністю: професор кафедри землевпорядкування Львівського державного аграрного національного університету, з 1997 року професор кафедри інженерної геодезії і кадастру Національного університету «Львівська політехніка», проректор по науковій роботі і міжнародним зв’язкам Інституту управління природними ресурсами (м. Коломия), а з 2001 року завідувач кафедри агрохімії і ґрунтознавства Інституту природничих наук Прикарпатського національного університеуту
   Сфера наукових інтересів: аграрна наука, освіта та проблеми їх розвитку в Україні; екстремальні кризові ситуації, заходи щодо їх запобігання; деградація земель: методи відновлення їх родючості й охорони.
  Перелік курсів, які читає: ґрунтознавство з основами геології, основи наукових досліджень у ґрунтознавстві та географії, географія ґрунтів з основами ґрунтознавства, ґрунти світу, вступ до спеціаль¬ності, методологія наукових досліджень, кадастр природних ресурсів, моніторинг навколишнього середовища.

 
Назад до вмісту | Назад до головного меню